Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Gmina Wejherowo

[MINĄŁ TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW] Konkurs dla mieszkańców - "MISTRZ SEGREGACJI" - edycja zimowa, segregacja popiołu

OTWARTY KONKURS

dla mieszkańców Gminy Wejherowo

„Mistrz segregacji”

edycja zimowa, segregacja popiołu

(materiał w TTM)

AKTUALNIE TRWA SPRAWDZENIE WNIOSKÓW (firma Agora lub pracownicy UG).

LOSOWANIE NAGRÓD PRZEWIDYWANE JEST NA MAJ 2016 r.

 

Gmina Wejherowo wraz ze spółką Eko Dolina organizuje otwarty konkurs dla mieszkańców, mający na celu promocję właściwego postępowania z odpadami i stosowania się do Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Wejherowo.

 W 2016 r. promocją i konkursem objęta jest segregacja popiołu.

Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody! 

Popiół wymieszany z odpadami stanowi bardzo duży problem podczas zagospodarowania odpadów w Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Łężycach prowadzonej przez Eko Dolinę. Popiół zanieczyszcza poszczególne frakcje odpadów, utrudniając ich wyselekcjonowanie i odzyskanie. Na taśmie w sortowni odpadów powoduje zapylenie, uniemożliwiając normalną pracę pracownikom a automatyka w sortowni włącza się. Dlatego też, ważne jest prawidłowe wyselekcjonowanie popiołu ze strumienia odpadów.

Dla udziału w konkursie należy do końca marca 2016 r. wypełnić, podpisać i dostarczyć zgłoszenie w punkcie podawczym Urzędu Gminy Wejherowo. W marcu oraz kwietniu br., pracownicy Urzędu oraz pracownicy firmy Agora będą weryfikować zgłoszenia w terenie. Ocenie będzie podlegać jakość selektywnej zbiórki popiołu.

 

Następnie Komisja konkursowa z pozytywnie zweryfikowanych zgłoszeń wytypuje laureatów. W przypadku większej liczby podobnych zgłoszeń, zastrzega się możliwość przeprowadzenia losowania. Przewidywane jest wręczenie 3 nagród oraz dwóch wyróżnień. Wartość i liczba nagród oraz wyróżnień uzależniona jest od aktualnie posiadanych środków finansowych na ten cel.

 

Zgłaszający do konkursu mieszkaniec nie może posiadać zaległości z tytułu opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi lub podatkowych oraz musi wyrazić zgodę na opublikowanie wizerunku i informacji o przyznaniu nagrody, zawierającej imię, nazwisko oraz miejscowość.

Załączniki do pobrania

Lp. Plik Data dodania Liczba pobrań
1 Formularz zgłoszenia konkurs.pdf (PDF, 18KB) 2016-03-14 08:34:32 331 razy

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Piotr Czerwiński 14-03-2016 08:34:32
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Piotr Czerwiński 14-03-2016
Ostatnia aktualizacja: Piotr Czerwiński 04-04-2016 15:56:19