Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Gmina Wejherowo

Informacja Wójta Gminy Wejherowo dla producentów rolnych z terenu Gminy Wejherowo poszkodowanych w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych, jak np. susza.


Informacja Wójta Gminy Wejherowo

dla producentów rolnych z terenu Gminy Wejherowo

poszkodowanych w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych, jak np. susza.

Formy pomocy dla poszkodowanych rolników:

  1. Możliwość składania przez poszkodowanych producentów rolnych do biur powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, w terminie do dnia 30 września 2015 r., wniosków o pomoc w związku ze szkodami spowodowanymi przez suszę.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Rolnictwa
i Rozwoju Wsi w zakładce „Niekorzystne zjawiska atmosferyczne - pomoc” - „Informacja dla Komisji powołanych przez Wojewodę dotycząca ogólnych zasad szacowania szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej, w której wystąpiły szkody spowodowane przez suszę, grad, deszcz nawalny, ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne, powódź, huragan, piorun, obsunięcie się ziemi lub lawinę”.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 22 stycznia 2009 r. w sprawie realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (Dz. U. z 2009 r. Nr 22, poz. 121 ze zm.), może stosować dopłaty do oprocentowania kredytów bankowych udzielonych na wznowienie produkcji
w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej, w których wystąpiły szkody spowodowane przez niekorzystne warunki atmosferyczne, w tym suszę.

2. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 27 stycznia 2015 r. w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (Dz. U. z 2015 r., poz. 187), istnieje możliwość uruchomienia pomocy dla producentów rolnych, którzy ponieśli szkody w uprawach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej. Wnioski można składać w Urzędzie Gminy Wejherowo. Zostaną one przekazane do Wojewody Pomorskiego, celem powołania komisji ds. szacowania strat.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku, Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego” - „Szacowanie szkód w gospodarstwach rolnych spowodowanych niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi”.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Piotr Czerwiński 16-09-2015 15:13:10
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Renata Lisius 16-09-2015
Ostatnia aktualizacja: Piotr Czerwiński 16-09-2015 15:13:10