Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Gmina Wejherowo

Komunikat o konieczności zabezpieczenie sieci wodociągowej przez zamarznięciem.

W związku ze zdarzającymi się w uprzednich latach przypadkami zamarzania instalacji wodociągowych w okresie zimowym przypominamy o obowiązku zabezpieczania instalacji i urządzeń wodociągowych przed oddziaływaniem niskich temperatur.

 

Obowiązek taki na odbiorców nakłada Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002r (Dz.U. z 2002 nr 75 poz. 690 ze zm.), które w § 116. mówi: zestaw wodomierza głównego, na połączeniu z siecią wodociągową, powinien być umieszczony w piwnicy budynku lub na parterze, w wydzielonym, łatwo dostępnym miejscu, zabezpieczonym przed zalaniem wodą, zamarzaniem oraz dostępem osób niepowołanych (…) a w § 117. określa szczegółowo sposób wykonania pomieszczenia, w którym jest zainstalowany wodomierz główny.

 

Pomieszczenia powinny mieć zamknięte okienka piwniczne i drzwi, a w przypadku studzienek ocieplone włazy. Powinna w nich panować temperatura dodatnia.

 

Informujemy, że w przypadku stwierdzenia przez nasze służby uszkodzeń urządzeń pomiarowych w wyniku zamarznięcia, odbiorca wody ponosi całość kosztów związanych z ich usprawnieniem.

 

Dotyczy to zarówno mieszkańców obsługiwanych przez Gminę Wejherowo, jak również przez PEWIK Gdynia Sp. z o.o.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Piotr Czerwiński 23-11-2016 10:36:30
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Piotr Czerwiński 23-11-2016
Ostatnia aktualizacja: Piotr Czerwiński 23-11-2016 10:36:30