Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Gmina Wejherowo

Urząd Gminy Wejherowo uprzejmie informuje mieszkańców, że rozpoczęła się kompleksowa modernizacja stacji uzdatniania wody w Kąpinie - Przewidujemy, że zakłócenia mogą występować przez okres maksymalnie 4 tygodni (uwaga zmiana komunikatu).

 

Ważna informacja dla Mieszkańców Kąpina

 

 

Urząd Gminy Wejherowo uprzejmie informuje mieszkańców, że rozpoczęła się kompleksowa modernizacja stacji uzdatniania wody w Kąpinie.

W chwili obecnej budowa wchodzi w decydującą fazę, a ponieważ prace wykonywane są na terenie dotychczas funkcjonującej stacji, mogą wystąpić chwilowe zakłócenia w systemie dystrybucji wody.

Informujemy, że w okresie budowy może wystąpić pogorszenie parametrów fizykochemicznych i organoleptycznych wody w sieci w zakresie zawartości żelaza i manganu, a co za tym idzie zwiększenie mętności i pogorszenie barwy wody. Woda będzie jednak nadal zdatna do spożycia, a więc bezpieczna dla zdrowia ludzi.

Przewidujemy, że zakłócenia mogą występować przez okres maksymalnie 4 tygodni.

W ramach działań prewencyjnych, zwiększyliśmy częstotliwości badań jakości wody w sieci. Na podstawie tych badań Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wejherowie wyda ocenę jakości wody.

Informując Państwa o naszych działaniach na rzecz mieszkańców Kąpina, z góry przepraszamy za ewentualne, przejściowe niedogodności będące wynikiem prowadzonej inwestycji.

Modernizacja stacji uzdatniania jest integralną częścią projektu obejmującego również dalszą rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej dla Kąpina. Projekt otrzymał dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.

 

Wejherowo, dn. 09.04.2018r.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Piotr Czerwiński 09-04-2018 15:53:04
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Tomasz Drozdowski 09-04-2018
Ostatnia aktualizacja: Piotr Czerwiński 10-04-2018 15:33:55