Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Gmina Wejherowo

Prace przy budowie kanalizacji sanitarnej w Kąpinie ? uwaga utrudnienia!


Prace przy budowie kanalizacji sanitarnej w Kąpinie - uwaga utrudnienia!

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rozpoczynają się kolejne inwestycje związane z budową infrastruktury kanalizacyjnej w Kąpinie, obejmujące około 4,5 km sieci kanalizacji sanitarnej w ulicach: Stefana Batorego, Kazimierza Wielkiego, Piastowska, Jagiellońska, Wiejska (rejon plebani), Władysława Łokietka, Bolesława Chrobrego.

Termin wykonania: początek października 2018r. Wykonawca: Drewa Hydroinstal Sp. z o.o.

Koszt realizacji prac to ponad 2,6 mln zł. Gmina Wejherowo pozyskała na ten cel dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 w wysokości 63,63% kosztów kwalifikowalnych.

Z uwagi na duży zakres prac i intensywny harmonogram robót w najbliższych czterech miesiącach można się spodziewać utrudnień komunikacyjnych w obszarze prowadzenia prac. Prosimy w związku z tym o zwracanie uwagi na tymczasowe oznakowanie i ostrożność przy poruszaniu się w rejonie prac. W niektórych miejscach mogą następować przejściowe trudności w dojechaniu do posesji. Wszelkich informacji w tym zakresie udzielą pracownicy firmy wykonawczej.

Z uwagi na duży zakres prac i głębokie wykopy mogą też zdarzać się przypadkowe uszkodzenia sieci wodociągowych, kablowych i innych. Uszkodzenia będą naprawiane na bieżąco, jednak w rejonach prowadzenia prac mogą następować nieprzewidziane przerwy w dostawie mediów.

Za wszelkie utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość. Powstająca infrastruktura, polepszająca warunki życia mieszkańcom z pewnością zrekompensuje przejściowe niedogodności.

Obecnie trwa też procedura kolejna przetargowa dla budowy kanalizacji w dalszej części Kąpina. Jej wykonanie przewidywane jest do połowy przyszłego roku.

Załączniki do pobrania

Lp. Plik Data dodania Liczba pobrań
1 2018.05.14 Prace przy budowie kanalizacji - utrudnienia-1.pdf (PDF, 18KB) 2018-05-15 09:19:16 116 razy

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Piotr Czerwiński 15-05-2018 09:19:16
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Tomasz Drozdowski 15-05-2018
Ostatnia aktualizacja: Piotr Czerwiński 15-05-2018 09:19:16