Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Gmina Wejherowo

Ważna informacja dla Mieszkańców Kąpina


Ważna informacja dla Mieszkańców Kąpina

Urząd Gminy Wejherowo uprzejmie informuje mieszkańców, że w ramach trwającej kompleksowej modernizacji stacji uzdatniania wody w Kąpinie zakończono proces montażu głównych urządzeń technologii uzdatniania wody.

Na podstawie badań przeprowadzonych przez akredytowane laboratorium stwierdzono prawidłowość pracy nowych urządzeń uzdatniania wody. Potwierdzono też prawidłową jakość wody w systemie wodociągowym. W związku z tym - na podstawie badań z dnia 2, 9 i 15 maja 2018r. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wejherowie w dniu 18.05.2018r. wydał pozytywną ocenę jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Prace na stacji uzdatniania będą jeszcze trwały, natomiast nie przewiduje się już wpływu na jakość dostarczanej konsumentom wody. W ramach prowadzonych prac, w okresie do 6 tygodni, mogą jeszcze wystąpić jednostkowe i chwilowe zakłócenia w ciągłości dystrybucji wody. W miarę możliwości przerwy będą planowane na czas możliwie najmniej uciążliwy dla odbiorców.

Informując Państwa o naszych działaniach na rzecz mieszkańców Kąpina, z góry przepraszamy za ewentualne, przejściowe niedogodności będące wynikiem prowadzonej inwestycji.

Modernizacja stacji uzdatniania jest integralną częścią projektu obejmującego również dalszą rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej dla Kąpina. Jeszcze w maju rozpoczną się dalsze prace, poczynając od rejonu ul. Stefana Batorego.

Projekt otrzymał dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.

Wejherowo, dn. 18.05.2018r.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Piotr Czerwiński 18-05-2018 11:53:46
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Tomasz Drozdowski 18-05-2018
Ostatnia aktualizacja: Piotr Czerwiński 18-05-2018 11:53:46